Zaproszenie na warsztaty serowarskie i warsztaty ze zdobnictwa regionalnego

Szanowni Państwo,
w ramach projektu „Szlak Kultury Wołoskiej na pograniczu polsko-ukraińskim” Stowarzyszenie „Pro Carpathia” zaprasza chętnych do udziału w bezpłatnych:

1) warsztatach serowarskich, które odbędą się 17 czerwca 2021 r. w Rodzinnym Gospodarstwie Ekologicznym „FIGA” w Mszanie

Podczas warsztatów odbędzie się prezentacja tradycyjnych receptur oraz cykli produkcyjnych. Uczestnicy będą mogli poznać praktyczne aspekty produkcji serów typowych dla regionu. Warsztaty będą elementem promocji kultury i potencjału historycznego regionu karpackiego. Uczestnicy będą mogli również spróbować lokalnych produktów serowarskich.

2) warsztatach ze zdobnictwa regionalnego, które odbędą 18 czerwca 2021 r. w Gospodarstwie agroturystycznym – Farfurnia w Zawadce Rymanowskiej

Podczas warsztatów odbędzie się prezentacja regionalnych motywów zdobniczych charakterystycznych dla Karpat (pogranicze polsko-ukraińskie). Omówione zostaną również funkcje i wykorzystywane materiały.

Programy warsztatów oraz formularz zgłoszeniowy w załączeniu.

Na zgłoszenia czekamy do 14 czerwca 2021 r. Ilość miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń!

Szczególnie zapraszamy osoby zainteresowane tradycyjnym dziedzictwem kulturowym regionu i działaniami na rzecz jego zachowania, które wiedzę zdobytą podczas warsztatów przekażą w swoich instytucjach i organizacjach.

 

Projekt „Szlak Kultury Wołoskiej na pograniczu polsko-ukraińskim” finansowany jest
ze środków Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.

Comments are closed.

Partnerzy