Aktualności

Spotkania Karpackie

Serdecznie zapraszamy na już piąte w 2024 roku Spotkanie Karpackie online, które odbędzie się dziś, 23 maja 2024 r., jak zwykle o 19:00!

Tym razem wypełni je wyjątkowe spotkanie z inicjatorem i wieloletnim animatorem odbudowy cerkwi w Łopience, kustoszem łopieńskiego sanktuarium, Zbyszkiem Kaszubą.

Już od ponad 40 lat zajmuje się on Łopienką, odbudowując społecznie cerkiew, dbając o zachowanie tradycji sanktuarium, a także o pamięć o czasach minionych i przekazywanie jej nowym pokoleniom.

W swojej opowieści Pan Kaszuba:
– Podzieli się z uczestnikami Spotkań swoimi wspomnieniami i doświadczeniami z odbudowy łopieńskiej świątyni.
– Opowie o ludziach, którzy mieszkali przed wojną w Łopience, a także o tych, którzy pomagali w odbudowie cerkwi i którzy teraz o nią dbają.
– Przedstawi aktualną sytuację Łopienki oraz plany dalszych działań w samej cerkwi i na terenie dawnej wsi.
– Wspomni także o istniejących i pojawiających się ciągle nowych, licznych zagrożeniach dla realizowanego przez niego od lat projektu.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, by posłuchać fascynujących historii i dowiedzieć się więcej o Łopience oraz ludziach z nią związanych.

Spotkania Karpackie online odbywają się na platformie Zoom w trybie webinarium z równoległą transmisją na kanale YouTube Towarzystwa Karpackiego, a nagrania z nich udostępnione będą także na portalu karpaccy.pl.

Comments are closed.

Partnerzy